Kolejna powieść Nicholasa Sparksa pt. Powrót z księgarni internetowej taniaksiazka.pl dotarła już na sklepowe półki. Książka z całą pewnością zapadnie w pamięć każdemu czytelnikowi. Opowiada o prawdziwym znaczeniu miłości oraz przebaczenia. Genialnie przedstawiona, pełna tajemnic i zagadek przeszłości historia, która potrafi zaskoczyć.

Głównym bohaterem powieści jest lekarz Trevor Benson. Podczas udziału w specjalnej misji wojskowej mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Nigdy przedtem bohater nie sądził, że pewnego dnia zechce wrócić do starej chaty znajdującej się w miasteczku New Bern na terenie Karoliny Północnej. Posiadłość jest jednak jego własnością, którą odziedziczył po dziadkach. Trevor decyduje się na zmianę otoczenia, pakuje swoje rzeczy i udaje się do New Bern. Ma nadzieję odnaleźć tam upragniony spokój i zasłużony odpoczynek po wszystkich przeżyciach, które miały miejsce w ostatnim czasie. Na miejscu poznaje zastępczynię szeryfa Natalię. W tym samym czasie bohater spotyka na swojej drodze ponurą i przygnębioną nastolatkę Callie, która jak się okazuje, mieszka w starej przyczepie kempingowej na terenie New Bern. Trevor postanawia odszukać więcej informacji na temat śmierci swojego dziadka, ponieważ wydaje się ona nieprzypadkowa i tajemnicza. Z prośbą o udzielenie jakichkolwiek informacji, zwraca się właśnie do Callie. Jaki związek mają ze sobą obie poznane przez bohatera kobiety? Jakie sekrety skrywa przeszłość i czy upór w dążeniu do celu doprowadzi Trevora do rozwiązania zagadki śmierci jego dziadka? Jeśli szukasz interesującej, romantycznej powieści okrytej tajemnicą, “Powrót” na pewno Cię nie zawiedzie.

O Autorze

Nicholas Charles Sparks jest amerykańskim pisarzem powieściowym. Jego twórczość została przetłumaczona na ponad 30 języków i stała się popularna na całym świecie, choć początki jego kariery wcale nie były tak owocne, jak mogłoby się wydawać. Tytuł pierwszej książi, która okazała się sukcesem to “Pamiętnik”, który ukazał się w 1995 roku. Nicholas jest autorem wielu fascynujących i intrygujących powieści takich jak: “Z każdym oddechem”, “I wciąż ją kocham”, “Ostatnia piosenka”, czy “List w butelce”. Do tej pory, spod jego pióra wyszło niemal dwadzieścia powieści, a dziewięć z nich doczekało się nawet kinowych ekranizacji, które cieszyły się popularnością.

Informacje dodatkowe

Książka “Powrót” została przetłumaczona z języka angielskiego przez Marię Olejniczak-Skarsgard. Pojawiła się na rynku dzięki wydawnictwu Albatros i w Polsce miała swoją premierę 27 stycznia 2021 roku. Powieść zawiera 416 stron.